pl enderuno
665 588 888 soleil@soleil-sopot.pl

Wycieczki po Kanale Elbląskim

Kanał Ostródzko-Elbląski, zwany również "Elbląskim", to unikalny systemem wodny łączący zachodniomazurskie jeziora z Zalewem Wiślanym

Jego oryginalność polega na pokonywaniu 100-metrowej, prawie naturalnie występującej w tym regionie, różnicy poziomów wody przy pomocy zespołu 5 pochylni. Pochylnie są szynowymi urządzeniami wyciągowymi napędzanymi mechanicznie siłą przepływu wody. Dla wszystkich chętnych chcących podziwiać ten wynalazek przygotowana została oferta kilku szlaków, które pozwolą poznać ciekawe zakątki często przez wszystkich zapomniane.

TRASA I: SZLAK WIKINGÓW Elbląg/Jezioro Druzno/Elbląg

Rejs spacerowy po rzece Elbląg rozpoczynamy w sercu starego miasta Elbląga, które będzie także naszym końcowym przystankiem. Podczas wycieczki podziwiamy malowniczą panoramę Elbląga kierując się w stronę jeziora Druzno, niedaleko miejsca, w którym do IX wieku znajdowała się osada handlowa Wikingów, Truso. Dziś już wiadomo, że był to ogromny, jak na owe czasy, niezmiernie ważny targ rzemieślniczo-handlowy i portowy na szlaku łączącym Skandynawię oraz kraje nadbałtyckie z południem Europy i krajami arabskimi. Rejs trwa około 2,5 h.

Daty rejsów, ceny biletów oraz dokładny opis rejsu znajdą Państwo tutaj

TRASA II: SZLAK JAGIELLONÓW Malbork/Elbląg

Trasa rejsu przebiega rzeką Elbląg, Kanałem Jagiellońskim oraz rzeką Nogat pomiędzy Elblągiem, a Malborkiem. Wycieczkę rozpoczynamy w zależności od wyboru trasy rejsu w sercu starego miasta Elbląga, gdzie w 1240 roku Krzyżacy założyli warowną osadę lub w historycznym mieście Malborku. Malownicze miasto Elbląg zachwyca scenerią dróg wodnych Żuław Wiślanych, w większości stanowiących sztuczną drogę wodną stworzoną przez człowieka. Podczas rejsu przepływamy Śluzą Michałowo i Śluzą Rakowiec. Są to typowe śluzy kaskady Nogatu. Z perspektywy rzeki Nogat, można zobaczyć m.in. imponujących rozmiarów zamek w Malborku, zamek gotycki z końca XIII w. Rejs trwa około 5h

Daty rejsów, ceny biletów oraz dokładny opis rejsu znajdą Państwo tutaj

TRASA III: NA FALACH HISTORII Malbork/Biała Góra

Trasa rejsu przebiega rzeką Nogat, pomiędzy historycznym miastem Malbork, a Białą Górą. Podczas wycieczki płyniemy wodami malowniczej rzeki Nogat jednej z ważniejszych rzek na Żuławach. Podczas rejsu poznajemy historię regionu i podziwiamy naturalne piękno unikatowego w swoim rodzaju krajobrazu. Na trasie rejsu znajdują się m.in. zamek w Malborku, Rezerwat Przyrody „Las Mątawski” i dwie śluzy, w tym okazała Śluza Biała Góra. Rejs trwa około 2,5 h.

Daty rejsów, ceny biletów oraz dokładny opis rejsu znajdą Państwo tutaj

TRASA IV: SZLAK NOGATU Rejs spacerowy

Rejs spacerowy po Rzece Nogat zarówno swój początek jak i koniec ma w Malborku. Podczas wycieczki podziwiać można piękną panoramę byłej stolicy Państwa Krzyżackiego oraz jedną z największych twierdz gotyckich w Europie – Zamek Krzyżacki. Rejs trwa około 1 h.

 

Daty rejsów, ceny biletów oraz dokładny opis rejsu znajdą Państwo tutaj

Wypożyczanie rowerów   Poprzedni
Dlaczego warto przyjechać do Gdańska?Następny  

Formularz kontaktowy

Copyright © 2018-2022 Apartamenty Soleil w Gdańsku - Polityka prywatności