pl enderuno
665 588 888 soleil@soleil-sopot.pl

Polska staje się coraz popularniejszym krajem dla turystów

Dlaczego apartamenty na wynajem są popularniejsze od hoteli?

4 września 2018

Polska staje się coraz popularniejszym krajem dla turystów. Mowa tutaj zarówno o osobach z zagranicy jak i rodakach. Turyści zagraniczni dostrzegają nasz kraj jako ciekawe miejsce.

Polska staje się coraz popularniejszym krajem dla turystów. Mowa tutaj zarówno o osobach z zagranicy jak i rodakach. Turyści zagraniczni dostrzegają nasz kraj jako ciekawe miejsce. Polska to bogata historia, komfortowe warunki do wypoczynku i przystępne ceny. Polski turysta wybiera podróże po kraju z uwagi na bezpieczeństwo od momentu kiedy ruch turystycznych do takich krajów jak Turcja czy Egipt się załamał. Zmianom ulegają także trendy odnośnie wyboru noclegów. Chętniej rezerwowane są apartamenty przez co tracą choćby hotelarze?

Dlaczego dzieje się tak, że coraz więcej osób decyduje się na noclegi w apartamentach? Dlaczego coraz mniejszą popularnością cieszą różnego rodzaju hotele? Trendy wzrostowe w turystyce krajowej i przyjazdowej spowodowały znaczne inwestycje w przygotowanie nowoczesnej bazy noclegowej. Dzięki temu powstają apartamenty pod wynajem krótkoterminowy o wysokim standardzie. Taka sytuacja powoduje, że praktycznie w każdym atrakcyjnym turystycznie mieście jest z czego wybierać. Jakie argumenty przemawiają za tym, że wynajem apartamentów w trakcie urlopu jest popularniejszy od noclegów w hotelu? 

Odpowiednie wyposażenie czyli drugi dom

Od tego trzeba zacząć. Wybierając apartament o określonym standardzie można poczuć się jak w domu. Posiadają one na swoim wyposażeniu wszelkie niezbędne sprzęty AGD. Pełne wyposażenie kuchenne, pozwalające sobie w każdej chwili przygotować posiłek, możliwość przechowania produktów w lodówce. Naturalnie do tego należy doliczyć pralkę, co przy dłuższych wyjazdach pozwala dbać o czystość odzieży. Dzięki właśnie takim elementom mieszkający w apartamentach czują się jak w domu, w każdej chwili mogą skorzystać z konkretnych udogodnień i nie muszą za nic dopłacać. Na drugim biegunie znajdują się hotele. Pokój hotelowy posiada na swoim wyposażeniu co najwyżej mini barek z małą lodówką, a pranie można zlecić obsłudze hotelowej sowicie za to płacąc. Jakiekolwiek przygotowanie nawet drobnych posiłków nie będzie możliwe,a przecież nie każdy chce ciągle korzystać z restauracji. Czy trudno będzie wskazać odpowiedź na pytanie jakie rodzaj noclegów wybierze przykładowa rodzina z dwójką dzieci?

Rodzinny klimat

Powyższe argumenty związane z wyposażeniem wnętrz apartamentów jednoznacznie wskazują, że cieszą się one ogromnym powodzeniem wśród rodzin z dziećmi. Właśnie możliwości skorzystania z rozlicznych sprzętów AGD pozwala mieć pewność, że każda rodzina będzie czuła się bardzo swobodnie i pewnie w takim miejscu. Taka swoboda, odpowiedni klimat apartamentów jest przeciwieństwem tego co spotyka się w hotelach. Hotele kojarzą się raczej bezosobowo, są miejscami w większości przypadków bez duszy. Długie hole, zimne i jednolite wyposażenie pokoi hotelowych. Miejsce do tego aby tylko skorzystać z łóżka, byleby można przespać kolejne noce.

Duże powierzchnie apartamentów

Standardowy pokój hotelowy posiada od 20 do 30 metrów kwadratowych. Apartamenty na wynajem krótkoterminowy są kilkukrotnie większe. Standardowa oferta apartamentu do wynajęcia to około 50-60 metrów. Dwa pokoje, do tego salon z kuchnią, przestronne łazienki. Duża przestrzeń sprzyja komfortowemu spędzaniu czasu, nie ma wrażenia przytłoczenia. Pokoje hotelowe często są przytłaczające, salon i sypialnia w jednym, nic więcej. Do tego łazienka o mikroskopijnych rozmiarach. Nie chce się w takim miejscu spędzać zbyt wiele czasu.

Przystępne ceny za apartamenty

Wynajęcie apartamentu nawet na kilka dni nie wygeneruje zbyt wysokich kosztów. Na dobrą sprawę, większość apartamentów jest w przystępnych cenach, często można znaleźć ciekawe promocje. Na pewno rezerwacja apartamentu będzie tańsza niż wynajęcia pokoju w hotelu. Co istotne, wybierając apartament jako bazę noclegową można bez problemów przygotować wyjazd dla większej grupki osób. Była mowa o rodzinach ale przecież paczka znajomych może zdecydować się na wynajem apartamentu i bez problemów się w nim pomieści. Standardowe apartamenty mogą przyjąć od 4 do 6 osób dorosłych. Tradycyjny pokój hotelowy pozwala zamieszkać dwóm osobom. Dokładając do tego rozłożenie ceny wynajmu na 6 osób, a na 2 osoby – wynik jest jednoznaczny. Przystępność cenowa apartamentów sprawia, że coraz więcej osób może po prostu udać się do atrakcyjnego miejsca aby spędzić w nim urlop i przy tym nie zbankrutować.

Znakomita lokalizacja apartamentów

Apartamenty w większości przypadków mają adresy w naprawdę atrakcyjnych miejscach. Centrum miasta, blisko ciekawych atrakcji turystycznych. Dojazd do apartamentu nie staje się problemem dla niezmotoryzowanych turystów. Sytuacja jest klarowna, wystarczy wyjść z apartamentu, a już się jest w centrum wydarzeń, nie traci się czasu na to by odwiedzać najatrakcyjniejsze lokalizacje w danym mieście. Oczywiście można znaleźć hotele w niezwykle atrakcyjnych lokalizacjach ale cena pobytu jest bardzo wysoka. Chcąc znaleźć w centrum miasta hotel o podobnym standardzie i cenie do apartamentu należy go poszukać raczej na obrzeżach.

Taki stan rzeczy jest prosty do wytłumaczenia. Hotele budowane są od podstaw, a jak wiadomo cena ziemi w atrakcyjnych miejscach jest droga. Apartamenty zaś w większości przypadków powstają już w istniejącej zabudowie, dlatego nie ma żadnego problemu by nowocześnie i profesjonalnie zaaranżować odpowiednie wnętrza pod wynajem.

Brak uciążliwych sąsiadów

Rezerwacja noclegu w hotelu może być związana z dyskomfortem w postaci uciążliwych sąsiadów. Jeżeli hotel w ramach maksymalizacji zysków decyduje się regularnie organizować u siebie wesela czy też przygotowuje imprezy integracyjne, to hałas gwarantowany. Nie można natomiast tego powiedzieć o apartamentach. Raczej mało prawdopodobne okazuje się, że noc będzie nie przespana bo sąsiedzi urządzają imprezę. Można liczyć na pełen spokój, relaksacyjny sen gwarantowany.

Możliwość negocjowania warunków pobytu

Kolejnym argumentem przemawiającym za korzystaniem z ofert apartamentów jest możliwość negocjowania warunków pobytu. Elastyczność w tej materii dotyczy szczególnie kwestii związanej z późniejszą godziną wymeldowania się. Często przecież bywa tak, że pociąg czy samolot powrotny jest w godzinach wieczornych i jakoś do tego czasu należy przeczekać. Wśród właścicieli apartamentów nie ma restrykcyjnych zasad wymeldowania. Inaczej sytuacja przedstawia się w hotelach. Standardowe godziny meldunku i wymeldowania się czyli 14 i 12. Chcąc pozostać nawet kilka godzin dłużej w pokoju należy po prostu wykupić kolejną dobę pobytu.

Liczne argumenty przemawiają jednoznacznie za apartamentami. Widać jak na dłoni dlaczego cieszą się dużą popularnością, dlaczego coraz więcej szukając noclegów kieruje się właśnie w stronę apartamentów.

Dlaczego apartament jest lepszy od hotelu?   Poprzedni

Formularz kontaktowy

Copyright © 2018-2024 Apartamenty Soleil w Gdańsku - Polityka prywatności