pl enderuno
665 588 888 soleil@soleil-sopot.pl

Dlaczego apartament jest lepszy od hotelu?

4 września 2018

Podróżowanie jest świetne. Często można podróżować, aby lepiej poznać siebie samego. Zeyklr w pierwszej kolejności myśli się o tym, w jaki sposób dotrze się do wymarzonego miejsca.

Podróżowanie jest świetne. Często można podróżować, aby lepiej poznać siebie samego. Zeyklr w pierwszej kolejności myśli się o tym, w jaki sposób dotrze się do wymarzonego miejsca. Samolot, pociąg lub autobus jest rezerwowany w pierwszej kolejności. Dopiero później, po potwierdzeniu dat rezerwacji, decydujemy się na konkretny rodzaj zakwaterowania. Hotele są najczęściej wybieraną opcją i często szuka się ich za pośrednictwem takich popularnych serwisów, jak booking.com czy Tripadvisor.

Najczęściej zaczynamy od przeglądnięcia mapy miejsc i przeczytaniu recenzji. Możemy jednak warto, zamiast hotelu, zdecydować się na luksusowy apartament.

Jest tak dużo miejsca!

Hotele są często zoptymalizowane pod kątem zamożności klientów. Pokoje są często nie większe niż pudełka i nie mamy zbyt dużo miejsca na odpoczynek. Z kolei apartamenty są zwykle bardziej przestronne. Jest dużo miejsca do swobodnego odpoczynku. Właściciele apartamentów oferują też zwykle dużo więcej udogodnień. Najczęściej łazience w apartamencie jest lepiej wyposażona, tak samo jak kuchnia. Mieszkając w apartamencie możemy spokojnie sobie gotować. Z kolei obiady serwowane w hotelu są najczęściej bardzo drogie. Zdobycie dodatkowej przestrzeni, na jaką możemy liczyć w apartamencie, jest sporym luksusem.

Taniej niż hotel

Apartamenty są na ogół tańsze niż hotele, dlatego może sobie na nie pozwolić szersze rzesze klientów. Czasem przy wynajmowaniu hotelu nie wystarczy pomyśleć o podstawowej cenie. Trzeba bowiem doliczyć dodatkowe pieniądze za udogodnienia. Jeśli będziesz gotować w kuchni w apartamencie możesz sporo zaoszczędzić. Te pieniądze możesz z kolei przeznaczyć na zwiedzenie większej liczby miejsc lub kupienie pamiątek.

Duża prywatność

Niektóre osoby podchodzą do swojej prywatności bardzo poważnie i nie podoba im się, że muszą mijać recepcję, jeśli chcą dotrzeć do swojego pokoju. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w przypadku hoteli, w których należy zostawić kartę z kluczem w recepcji. Ilekroć chcesz wejść do swojego pokoju hotelowego, musisz prosić o nie w recepcji. Jest to bardzo uciążliwe. W przypadku apartamentów, ten problem odpada. Nikogo nie interesuje, o której przychodzisz i o której wychodzisz.

Działające Wifi

Jedną z rzeczy, które mogą denerwować w hotelu, jest problem z Wifi. Często mogą się nam też wyświetlać na laptopie lub komórce reklamy, związane z hotelem, w którym zatrzymaliśmy się na nocleg. Często jest to bardzo frustrujące. Właściciele apartamentów dbają o to, aby Wifi działało bez zarzutu.

Lodówka w pokoju

Zwykle hotele, jeśli już oferują lodówkę w pokoju, dają ją bardzo małą. Prawie nic nie możemy w niej zmieścić. Z kolei mieszkając w apartamencie, mamy do dyspozycji dużą lodówkę, w której możemy swobodnie pomieścić swoje zakupy. To bardzo przydatne rozwiązanie.

Większa oszczędność

Oprócz już wspomnianych wyżej sposobów oszczędności, nie sposób nie wspomnieć o jeszcze jednym. W apartamentach zwykle zmieści się więcej osób, ponieważ pokoje są bardziej przestronne. Dlatego jest to dobre rozwiązanie nawet dla grup zorganizowanych.

Ważne korzyści

Jeśli podróżujemy służbowo albo często wyjeżdżamy na wakacje, możemy sobie w którymś momencie uświadomić, że apartamenty wyjmowane na krótko są lepszym rozwiązaniem niż luksusowy hotel. Właściciel apartamentu może co prawda nie oferować obsługi pokoju czy sprzątania, ale wielu zapewnia inne luksusowe udogodnienia i korzyści, których nie znajdziemy w hotelu.Często wynajęcie apartamentu na cały miesiąc kosztuje tyle samo co wynajęcie pokoju hotelowego tylko na tydzień. Dlatego jeżeli zależy nam oszczędnościach, powinniśmy przejrzeć dokładnie ofertę apartamentów. Sieci hoteli zwykle są budowane w strefach handlowych i ograniczają się do okolic autostrad i fast foodów. Jeśli zaś decydujemy się na apartament, możemy śmiało swój wymarzony region i okolicę. Daje to większe pole manewru. W naszej dzielnicy możemy mieć przyjazny dostęp do miejsc tylko dla pieszych, publicznych parków i modnych restauracji. Dzięki temu zaplanowana przez nas wizyta staje się bardziej osobista i lokalna. W cenę hotelu niekoniecznie mogą wliczone opłaty za wannę z hydromasażem, duży telewizor z płaskim ekranem, prywatną pralkę i suszarkę czy pokoje bilardowe. Te udogodnienia są jednak dość powszechne w apartamentach. Jeśli więc nie mamy nic przeciwko sprzątaniu swojego bałaganu, a marzymy o dobrze wyposażonej kuchni, by zaprosić swoich znajomych i rodzinę, zdecydujmy się na apartament. Jest on też bardziej przytulny.

O czym jeszcze warto pamiętać? 

Apartamenty są zwykle dużo bardziej wygodne. Dlatego jeśli cenimy sobie komfort, takie rozwiązanie będzie dla nas dużo lepsze. Zwykle mają dobrze zaprojektowany i w pełni umeblowany salon, łazienkę i sypialnię. W łazience możemy znaleźć komfortowe szlafroki i pluszowe ręczniki. Tak, jak wspomniałam wcześniej, apartament najczęściej jest zlokalizowany w dogodnym miejscu. Wiele apartamentów, zwłaszcza tych reklamowanych jako luksusowe, oferuje liczne udogodnienia, takie jak siłownię, basen i spa. Dlatego możemy wspaniale się zrelaksować nawet po ciężkim dniu w pracy. Niektórzy właściciele za taki komfort liczą sobie dodatkową cenę, dlatego warto zapytać o to na samym początku. Apartamenty oferują swoim klientom różne poziomy bezpieczeństwa i prywatności. Te najlepsze są świetnie strzeżone. Dlatego możemy cieszyć się optymalną przyjemnością i prywatnością. Najczęściej apartamenty są zlokalizowane blisko takich codziennych udogodnień, jak dobre kawiarnie, supermarkety spożywcze i obiekty rekreacji. Zanim zdecydujemy się na apartament, warto poświęcić chwilę na sprawdzenie dokładnej oferty rynku. Powinniśmy też zdecydować, co jest dla nas najważniejsze i jakie mamy konkretne potrzeby. Warto popytać też znajomych i rodzinę, czy mogą nam polecić jakiś dobry apartament.

Apartamenty z obsługą oferują dużą dawkę luksusu, którą każdy doceni. Dobrym rozwiązaniem będzie też dokładne obejrzenie apartamentu, zanim zdecyduje się na jego wynajęcie, nawet na krótki pobyt.  W ten sposób na pewno będziemy zadowoleni.

Dlaczego warto przyjechać do Gdańska?   Poprzedni
Dlaczego apartamenty na wynajem są popularniejsze od hoteli?Następny  

Formularz kontaktowy

Copyright © 2018-2024 Apartamenty Soleil w Gdańsku - Polityka prywatności