pl enderuno
665 588 888 soleil@soleil-sopot.pl

Wyjątkowe miejsce do odwiedzenia

Dlaczego warto przyjechać do Gdańska?

4 września 2018

Gdańsk to miasto o ponad tysiącletniej historii gwarantujące multum możliwości dla wszystkich tych, którzy szukają idealnego miejsca na wypoczynek. Miasto, a także okolica to liczne opcje, sprawiające że nikt nie będzie się nudzi

Gdańsk to miasto o ponad tysiącletniej historii gwarantujące multum możliwości dla wszystkich tych, którzy szukają idealnego miejsca na wypoczynek. Miasto, a także okolica to liczne opcje, sprawiające że nikt nie będzie się nudził. Wystarczy tylko poznać atrakcje jakie kryje w sobie miasto nad Motławą, dowiedzieć się o tym co proponuje całe Pomorze i przyjechać. Gdańsk jest otwarty na turystów przez cały rok, o każdej porze roku można znaleźć coś interesującego dla siebie.

Prosto droga do Gdańska

Dotarcie do stolicy województwa pomorskiego jest banalnie proste. Nie ma znaczenia czy mowa o przyjeździe własnym samochodem, podróż koleją, autobusem lub samolotem. Miasto jest znakomicie skomunikowane, podróż z każdego miejsca w kraju jak i zagranicy nie stanowi większego problemu. Komfortowy dojazd do Gdańska gwarantuje autostrada A1, a z uwagi iż przecina się z autostradami A2 i A4 dojazd ze Śląska, Wrocławia czy Warszawy nie stanowi żadnego problemu. Jest szybko i bezpiecznie. Kolej proponuje ekspresowe przejazdy Pendolino, a dla wszystkich szukających naprawdę niskich kosztów podróży czeka bogata siatka połączeń przygotowana przez przewoźników autokarowych. Dodać należy oczywiście znakomite połączenia lotnicze z całej Europy, a także promowe ze Szwecji.

Gdańsk miastem dla miłośników historii

Skoro Gdańsk jest miastem o ponad tysiącletniej historii to naturalnie dla wszystkich miłośników historii czekają liczne atrakcje. Stare Miasto, Śródmieście oraz Dolne Miasto to lokalizacje które koniecznie należy odwiedzić. Na Starym Mieście znajdują się takie zabytki Ratusz Starego Miasta, jak Wielki Młyn czy też budynek Poczty Polskiej, której załoga dzielnie broniła się we wrześniu 1939 roku przed niemieckim agresorem. Śródmieście to z kolei takie atrakcje turystyczne jak ulica Długa, Ogarna czy Piwna. To miejsce gdzie znajdują się niezwykle interesujące kamieniczki takie jak Dom Uphagena czy Dom Schumannów. Na ulicy Długiej trafi się oczywiście na fontannę Neptuna czy Dwór Artusa. Śródmieście to również miejsce poprzecinane przez Motławę (Stara i Nowa Motława) oraz kanał Raduni. Dzięki czemu spacery w tej okolicy są niezwykle przyjemne, urokliwe. Dolne Miasto to zaś wiele kamieniczek i domów zbudowanych na przełomie XIX i XX wieku. To miejsce nie jest zbyt promowane w przewodnikach jednak dzielnica po renowacji prezentuje się naprawdę okazale, warto ją odwiedzić.

Nie należy zapominać, że to właśnie w Gdańsku, a dokładniej na Westerplatte rozpoczęła się II wojna światowa. Dlatego wycieczka do tego miejsca jest obowiązkowa. Dodatkowo każdy kogo ciekawi okres II wojny światowej powinien odwiedzić nowe muzeum o tej tematyce. Muzeum II wojny światowej mieszczące się na Starym Mieście prezentuje ciekawe wystawy, zaprezentowane w niezwykle interesujący sposób.

Gdańsk miejscem relaksu i rozrywki

Nie każdy poszukuje miejsc stricte związanych z historią. Nie każdemu zależy na tym aby dzień w dzień poszukiwać śladów historii. Przecież Gdańsk oraz trójmiasto to również miejsce idealne do rozrywki i relaksu. Dlaczego tak jest?

Położenie nad morzem sprawia, że koniecznie należy odwiedzić tutejsze plaże. Nadbałtyckie plaże są szerokie i piaszczyste. To gwarantuje maksymalny relaks. Wybierając się do Gdańska można korzystać z licznych kąpielisk. Od Jelitkowa, poprzez Brzeźno gdzie przy plaży znajduje się molo, a kończąc na Stogach. W każdym z tych miejsc każdy znajdzie coś dla siebie. Nowoczesna infrastruktura, dogodny dojazd czyli kąpiele słoneczne i kąpiele wodne na najwyższym poziomie.

Gdańsk to oczywiście miasto niezliczonej ilości kawiarni i restauracji. Co istotne, każda kawiarnia ma swój niepowtarzalny klimat, a restauracje oferują najróżniejsze smaki. Wystarczy przejść się uliczkami Śródmieścia, zajrzeć do jakiejkolwiek restauracji czy kawiarni, a zadowolenie gwarantowane.

Szukający rozrywki, imprez będą mieli spory wybór lokali imprezowych na najwyższym poziomie w pobliskim Sopocie. To właśnie Sopot przoduje jeżeli mowa o dyskotekach i klubach muzycznych. Jeżeli ktoś zatem celuje w typowo imprezową turystykę to nie będzie zawiedziony. Najlepsze imprezy, najlepsze kluby znajdzie w sąsiednim Sopocie.

Rekreacja na terenie Gdańska?

Naturalnie nie wolno zapominać o wszystkich tych, którzy w trakcie urlopu szukają możliwości związanych z rekreacją. Niezależnie o jakiej rekreacji mowa należy jednoznacznie podkreślić. W Gdańsku i trójmieście jest wiele możliwości do tego aby mimo urlopu utrzymać formę. Gdańsk posiada rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych wśród których na uwagę zasługuje ta prowadząca wzdłuż morza. Rekreacyjny przejazd rowerem przy morzu jest jak najbardziej możliwy, dla wszystkich tych którzy chcą jednego dnia odwiedzić Gdańsk, Sopot i Gdynię czeka profesjonalnie przygotowana ścieżka rowerowa. Miłośnicy spacerów wśród lasów mogą odwiedzić Trójmiejski Park Krajobrazowy. Położony w granicach Gdańska oraz sąsiednich miast, osadzony na wzgórzach morenowych, zagwarantuje najlepszą rekreację spacerowiczom czy biegaczom.

Zwiedzanie okolic Gdańska? Jest co zobaczyć

Należy pamiętać, że wyjazd do Gdańska nie ogranicza jedynie do zwiedzania tego miasta. Nic z tych rzeczy. Będąc na Pomorzu koniecznie należy się wybrać na zamek w Malborku. Największy pod względem powierzchni zamek w Europie, główna siedziba Zakonu Krzyżackiego, miejsce które koniecznie należy dokładnie obejrzeć. Warto oczywiście wybrać się do Gdyni i zapoznać się z krótką ale niezwykle ciekawą historią miasta. Miasto zbudowane w dwudziestoleciu międzywojennym posiada na swoim terenie wiele atrakcji związanych choćby z modernizmem w architekturze.

Osoby szukające wyciszenia, poszukujące typowej kultury kaszubskiej muszą udać się na Kaszuby. Prawdziwe Kaszuby zaczynają się za rogatkami Gdańska. Wystarczy opuścić miasto i wybrać kierunek Szwajcaria Kaszubska. Regionalne klimaty, kaszubskie jeziora, kaszubskie lasy, wszystko czego potrzeba by uciec od zgiełku wielkiego miasta.

Jak się poruszać po Gdańsku i okolicy?

Szybkie i sprawne przemieszczanie się po Gdańsku i okolicy nie jest skomplikowane. Nie posiadając samochodu wystarczy korzystać z SKM (Szybka Kolej Miejska), która łączy Gdańsk z Sopotem i Gdynia oraz ościennymi gminami. Do tego sprawny transport na gdańskie lotnisko oraz miejscowości położone przy Gdańsku zapewnia PKM czyli Pomorska Kolej Metropolitalna. Przemieszczanie się po regionie zapewnia sprawna sieć komunikacji autobusowej oraz pociągi.

Warto zaznaczyć, że w sezonie wiosennym i letnim znad Motławy w Gdańsku pływają statki pozwalające dotrzeć na Hel czy do Jastarni.

Dlaczego apartament jest lepszy od hotelu?Następny  

Formularz kontaktowy

Copyright © 2018-2024 Apartamenty Soleil w Gdańsku - Polityka prywatności